Objavte to NAJ z Chorvátska a získajte inšpiráciu na budúcu dovolenku na Jadrane!

Oblíbené 0

Zatiaľ nemáte žiadne obľúbené ponuky.

  • K ponukám sa môžete kedykoľvek vrátiť
  • Obľúbené ponuky na jednom mieste
  • Upozornenie na zmeny v ponukách

Moravský kras: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Moravský kras Najobľúbenejší výlet v lokalite

Ak máte radi krásnu prírodu, jaskyne a veľa ďalších atrakcií, chránená krajinná oblasť Moravský kras je to pravé miesto pre vás. Rozhodne sa na výlet vydajte k Macoche, ktorá je najväčšou priepasťou tohto typu ako v Česku, tak v strednej Európe. Ďalší unikát nájdete hneď vedľa a tým sú Punkevné jaskyne, ktoré sú súčasťou najdlhšieho jaskynného systému v Česku. Pri prehliadke jaskýň sa môžete aj plaviť na loďkách po rieke Punkve a dostanete sa až na dno Macochy.

Aké ďalšie miesta navštíviť v Moravskom krase?

  • Kateřinská jaskyňa
  • Jaskyňa Balcarka
  • Sloupsko-šošůvské jaskyne
  • Nevynechajte ani Býčiu skalu, jaskyňu Výpustek, Josefov - Františčinu huť alebo Mariánsky chrám vo Křtinách.

Vydajte sa tiež na výlet do okolia - na rozhľadňu Babí lom, zámok v Lysiciach s prekrásnymi záhradami alebo zámok Letovice. Milovníkov piva poteší návšteva Múzea pivovarníctva v Čiernej Hore. Na relaxáciu je ideálny aquapark v Blansku alebo v Kuřimi.

Viac informácií

Blansko Najobľúbenejší výlet v lokalite

Mesto Blansko ležiace v Juhomoravskom kraji asi 19 km severne od Brna je považované za vstupnú bránu do Moravského krasu. V okolí nájdete množstvo prístupných jaskýň a na svoje si prídu aj milovníci industriálnej architektúry a technických pamiatok.

V centre mesta stojí neskoro renesančný zámok, v ktorého areáli sa nachádza expozícia Múzea Blansko. Ide o jediné múzeum zamerané na dejiny železiarstva v Česku od praveku po súčasnosť. Časť expozície je potom venovaná tiež moravskému krasu, výskumu jeho podzemiu a meracím technikám.

Raritou je drevený kostolík sv. Paraskivy, ktorý bol vybudovaný v vtedajšej Podkarpatskej Rusi a do Blanska bol v roku 1936 prevezený po železnici a znovu postavený.

Priemyselnú minulosť pripomína huta Klamovka na južnom okraji mesta. Ide o najmladšiu z pôvodných železiarskych hút a zároveň jedinou, ktorá sa dochovala až do súčasnosti.

Počas letných mesiacov sa návštevníci môžu osviežiť a užiť si vodné radovánky v Aquaparku Blansko.

Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 15 tipov

Moravský kras: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty