Dovolenka v Rakúsku

Navštívte našich rakúskych susedov, spoznajte miestnu kultúru, históriu a nádhernú prírodu. Na objavenie nečaká len Viedeň v dobe vianočných trhov, Rakúsko je posiate nádhernými horami, zámkami a zaujímavé miesta ponúka napríklad aj Salzburg, Graz alebo Linz.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt sme si veľmi užili. Personál hotela bol veľmi milý a ľahko sme sa dorozumeli anglicky. Všetko z balíčka nám sami hneď ponúkli. Izba bola čistá a pohodlná, a s balkónom. Najlepšia bola strava - na všetkom sme si veľmi pochutnali a jedla bolo toľko, že sme ho skoro ani nemohli všetko zjesť. Z balíčka sme využili hlavne zľavovú kartu SommerCard, vďaka ktorej sme mali na množstvo miest vstup zadarmo. A najväčší zážitok? Rozhodne vysokohorská cesta Grossglockener Hochalpenstrasse.”

Kristýna Kodrlová
Kristýna Kodrlová
Marketingový tím
Overené Travelkingom

“Pobyt v Gasthof Mentenwirt sme si dokonale užili. Aj keď sa penzión nachádza uprostred typickej horskej dedinky v Rakúsku, vďaka slovenskému personálu sme jazykovú bariéru vôbec neriešili. Naša izba bola komfortná a strava uspokojivá. Pán recepčný sa o nás po celú dobu perfektne staral, vždy nám pomohol a poradil nám skvelé tipy na výlety po okolí. Výhodou bola zľavová Lungau Card v rámci balíčka, s ktorou sme mali vstupenky a lanovku zadarmo.”

Eva Prcínová
Eva Prcínová
Marketingový tím


Rakúske Alpy sú v lete ideálnym miestom na vysokohorskú turistiku. Zbaľte si batohy, obujte turistickú obuv a vyrazte zdolávať hory a objavovať najkrajšie rakúske jazerá. V našej ponuke nájdete ubytovanie v najrôznejších kútoch Álp, odkiaľ sa môžete vydávať na túry posilnení výdatnými raňajkami a po návrate vás bude čakať večera, pohodlná posteľ a napríklad i vírivka alebo sauna na uvoľnenie svalov.

Najväčším národným parkom Rakúska sú Vysoké Taury. Rozkladajú sa v spolkových krajinách Salzbursko, Korutánsko, Východné Tirolsko a Tirolsko a ide o najväčšie chránené územie v Alpách. V závese za nimi sú Národný park Nockberge a Národný park Kalkalpen, kam spadá napríklad oblasť Dachstein so svojimi jaskyňami a Gossauské jazerá.

Medzi najobľúbenejšie prírodné rezervácie na území Rakúskych Álp patria Krimmelské vodopády, ktoré sú jedny z najväčších v Európe, ďalej napríklad oblasť tzv. Soľnej komory. Ide o predhorie Dachsteinu okolo mesta Hallstatt, kde sa v minulosti nachádzali soľné bane. Južná časť Soľnej komory v okolí Dachsteinu a Hallstattu bola v roku 1997 zapísaná na zoznam Svetového dedičstva UNESCO a stala sa obľúbeným výletným miestom. V obkolesení hôr sa tu nachádzajú malebné mestečká a viac než 20 ľadovcových jazier, napr. Halštatské jazero, Grundlsee alebo Mondsee.

Zimná dovolenka v Rakúsku

Povrch Rakúska tvoria z dvoch tretín Alpy, kde je niekoľko tisíc kilometrov zjazdoviek v nadmorských výškach od 550 do 3 450 m n. m. V zime si teda nenechajte ujsť lyžovanie v Rakúsku.

Ktoré sú najznámejšie lyžiarske strediská v Rakúskych Alpách? Zillertal 3000 tvoria tri ski areály a môžete si tu zalyžovať aj na ľadovci Hintertux s celoročnou prevádzkou vo výške viac ako 3 200 m. Výzvou pre odvážnych je najprudšia zjazdovka v Rakúsku s príhodným názvom Harakiri. Voľné chvíle potom využite na návštevu aquacentra v Mayhofene.

Oblasť v okolí Kaprunu a Zell am See tvoria tri lyžiarske strediská s celkovou dĺžkou 138 km zjazdových tratí. Na lyžovanie s deťmi tu odporúčame oblasť Maiskogel. Lyžiarsku ponuku dopĺňajú rôznorodé bežkárske trate - od športových po vyhliadkové.

Rozsiahla oblasť Schladming je tvorená 9 ski areálmi, kam patrí aj Dachsteinský ľadovec. Nenechajte si ujsť freeridovú legendu Edelgriess, 18 km dlhý zjazd hlbokým snehom, a 472 km upravených bežkárskych tratí.

Vyberte si ubytovanie podľa vášho gusta. V ponuke sú horské chaty priamo pri zjazdovke aj hotely blízko skibusu, ktorý vás dopraví do lyžiarskych stredísk v okolí. Súčasťou balíčka býva často doprava skibusom zdarma, skipas zadarmo alebo zľava do ski areálu.

Odpočinok a wellness v Rakúsku

Namiesto bežkovania a chodenie po horách máte radšej oddychovú dovolenku s wellness? Aj to sa vám v Rakúsku splní. Wellness pobyty v Rakúsku sú veľmi lákavé. Relaxovať môžete v luxusných rezortoch s výhľadom na Alpy a jazerá alebo si vyberte ubytovanie blízko kúpeľov. Do Rakúska sa totiž taktiež oplatí vyraziť i za termálmi.

Jedným z najobľúbenejších kúpeľných miest je Bad Gastein, v blízkosti ktorého nájdete termálne kúpele Alpentherme Gastein. Kúpanie v horúcej vode si môžete dopriať aj v zime a mať pri tom nádherný výhľad na zasnežené Vysoké Taury. Za kúpaním môžete vyraziť hoci iba kúsok za hranice do Laa an der Thaya, kde stojí moderný vodný raj so širokou ponukou wellness procedúr.