Dovolenka v Tauplitz

Tauplitz v oblasti tzv. Soľnej komory ponúka zázemie pre ideálnu dovolenku. Pre lyžiarov je tu skvelý ski areál, pre turistov krásna príroda, blízko je to k jazeru Grundlsee aj do termálnych kúpeľov v Bad Mitterndorf. Doprajte si dovolenku bez starostí.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Tauplitz je obec ležiaca v Štajersku, ktorú mnohí poznajú ako perfektné miesto na lyžovačku. Skvelá dovolenka sa dá v Taupliz zažiť v každom ročnom období. Nechajte sa preto zlákať početnými turistickými trasami vedúcimi okolo horských jazier a lúk až na vysoké pohoria, alebo sa vydajte oblasť spoznať na bicykli.

Tauplitz si zamilujete v každom ročnom období

Tauplitz sa nachádza v oblasti takzvanej Soľnej komory, ktorá je známa výraznými pohoriami a jazermi. Preskúmať ich môžete po obľúbených cyklotrasách vedúcich od zámku Trautenfels v Ennstal cez rašelinisko Laasen a národnú chránenú oblasť Ödense. Dostať sa nimi môžete tiež k jazeru Grundlsee alebo k Hallstattskému jazeru. Po turistike si doprajte dokonalý odpočinok v kúpeľoch Bad Mitterndorf.

V zime patrí celá oblasť zimným športom. Vydajte sa sem na lyžiarsky pobyt a užite si lyžovačku na viac ako 40 km zjazdoviek. Miestne stredisko poteší ako začiatočníkov a rodiny s deťmi, tak skúsených lyžiarov a milovníkov jazdenia freeride. Na bežkárov tu zas čaká miestny chodník Freiberg.