Dovolenka v Dalmácii

Od Zadaru po Dubrovník sa rozprestiera chorvátsky raj letnej zábavy. Tu si môžete vychutnať kúpanie v krištáľovo čistom mori, jedinečný relax na známych plážach a množstvo zaujímavých historických pamiatok. Vyberte si teraz jednu z našich rozprávkových dovoleniek v Dalmácii a tešte sa na bezstarostnú dovolenku.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli Pagus **** bol báječný od začiatku do konca. Relaxovali sme vo vnútornom i vonkajšom bazéne, vo vírivke aj priamo v mori, ku ktorému je to pár krokov. V priestrannej izbe s veľkým balkónom s výhľadom na more som sa cítila skvele a krásne som si v nej oddýchla. Jedlo vo forme all inclusive nemalo chybu, z bohatej ponuky skvele pripravených jedál si vyberie každý. Súčasťou sú alko aj nealko nápoje. Ostrov Pag je so svojou rozmanitou krajinou skutočne výnimočnou časťou Chorvátska, kam sa rada vrátim.”

Markéta Hedbábná
Markéta Hedbábná
Marketingový tím
Overené Travelkingom

“Rezort Crvena Luka sa nachádza mimo mesta a patrí k nemu snáď najkrajšia pláž v celom Chorvátsku. Priestranné izby ponúkajú komfortné ubytovanie. Bufetová polpenzia je plná dobrôt a nadchne každého milovníka stredomorskej kuchyne. Odpočívať môžete aj v modernom wellness s vyhrievaným bazénom a dvomi saunami. Dokonalé zázemie tu nájdu rodiny s deťmi - je tu niekoľko ihrísk, parádna herňa a animácie. V okolí je množstvo prírodných i kultúrnych krás od Vranského jazera cez historický Zadar po pohorie Velebit.”

Markéta Hedbábná
Markéta Hedbábná
Marketingový tím

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Dalmácia je významná oblasť cestovného ruchu v Chorvátsku. Na každom rohu tu nájdete nádherné miesta, ktoré sú ako stvorené na pohodovú letnú dovolenku. V regióne, ktorý sa tiahne od Zadaru až k Dubrovníku, objavíte početné ostrovy, prekrásne pláže i romantické historické mestá. Kam sa v Dalmácii vypraviť a čo v tomto krásnom regióne spoznať?

Dovolenka v Dalmácii – kde si užiť bezstarostnú letnú dovolenku pri Jadrane?

Dalmácia zaberá veľkú časť Chorvátskeho pobrežia a delí sa na tri časti. V severnej Dalmácii sa môžete tešiť na zaujímavé historické mestá, ako je Zadar alebo Šibenik. Nájdete tu pamiatku UNESCO, ale aj nádhernú prírodu na čele s Národnými parkami Kornati a Krka. Samozrejmosťou je skvelé kúpanie na plážach pri priezračnom Jadrane.

Stredná Dalmácia vládne mesto Split, ktorého pýchou je 1700 rokov starý Diokleciánov palác. Mesto vám však ponúkne aj ďalšie historické pamiatky, romantické uličky a tiež báječné podmienky na kúpanie v okolí Makarskej riviéry. Vyraziť tu môžete na výlet na ostrovy Brač a Hvar, na ktorých sa odohráva bohatý nočný život.

Južná Dalmácia sa rozprestiera v okolí Dubrovníka, ktorý je známy pre svoju bohatú históriu. Za prírodou môžete vyraziť do Národného parku Mljet, kde vás nadchnú dve morské jazerá. Aj v tejto časti vás čaká plavba na nádherné ostrovy, nájdete tu napríklad preslávenú Korčulu.