Dovolenka v Južných Čechách

Región rybníkov, pamiatok aj krásnej prírody. Južné Čechy sú malebný kraj, ktorému vládne nespútaná Šumava, rieka Vltava a mnoho významných historických aj kultúrnych pamiatok. Objavte nielen tieto krásy, ale ešte omnoho viac, vďaka našim pobytom.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Poloha hotela je výnimočná - a to priamo pod zámkom Hluboká nad Vltavou. Personál bol veľmi ochotný a robil všetko pre to, aby sme si pobyt maximálne užili. V priestrannej izbe nám nič nechýbalo a skvele sme si v nej oddýchli. Polpenzia bola vynikajúca, a dokonca sme sa z nej vždy najedli na celý deň. Ocenili sme tiež, že súčasťou balíčka boli vstupenky do třeboňských kúpeľov Aurora a miestnej zoo. Pokiaľ hľadáte perfektné miesto pre vašu dovolenku na juhu Čiech, odporúčam vám práve tento hotel.”

Jan Kratochvil
Jan Kratochvil
Obchodný tím
Overené Travelkingom

“Pobyt v Penzióne Blanský les sme si s priateľom veľmi užili. Ide o menší penzión na konci malebnej dedinky, ktorý okrem pohodlného ubytovania ponúka aj jedinečnú rodinnú atmosféru. O penzión aj svojich hostí majitelia starajú s nevídanou láskou. Vychutnali sme si nielen lahodné raňajky, ale aj božský pokoj. Ubytovanie leží neďaleko množstva prírodných krás i historických pamiatok - vo vzdialenosti autom do 30 minút sa nachádza napríklad Český Krumlov, zámok Hluboká, hora Kleť, České Budějovice a množstvo ďalšieho. Ak si chcete oddýchnuť bokom od ruchu veľkomesta, tento penzión vás rozhodne nesklame.”

Cindy Kapounková
Cindy Kapounková
Zákaznícka podpora

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Južné Čechy sú vďaka svojim početným rybníkom, bohatou históriou zapísanou v množstve zámkoch, vybudovaným cyklotrasám aj rieke Vltave vhodnej na splav ideálnym miestom na letnú dovolenku v Čechách. Užijete si tu ako radovánky pri vode, tak spoznávanie pamiatok vo dvojici i s celou rodinou.

Kde zažijete tú najlepšiu dovolenku v južných Čechách?

Polovicou úspechu pre to, aby ste zažili perfektnú dovolenku, je vybrať si skvelé miesto ubytovania. Pri výbere toho ideálneho hotela alebo penzióna v južných Čechách vám pomôže naša nálepka „Osobne overené“, ktorou sa môžu pýšiť len skutočne kvalitné ubytovacie zariadenia. Ak je ubytovanie označené ako „Osobne overené“, znamená to, že ho buď osobne navštívil člen Travelking tímu, alebo má hotel výborné hodnotenie našich zákazníkov a radi sa doň opäť vracajú.

Ak do južných Čiech smerujete na letnú dovolenku, vyberte si ubytovanie pri vode. Budete tak mať vždy blízko jazero vhodné na kúpanie, romantický rybník ako stvorený na prechádzky, rieku či dokonca aquapark.

Pokiaľ ale preferujete plávanie v čistej vode bazéna, vyberte si ubytovanie s vlastným bazénom alebo dokonca wellness centrom. V lete skvele padne okúpať sa vo vonkajšom bazéne, vedľa ktorého nechýbajú ani lehátka na opaľovanie. Kedykoľvek počas roka zas môžete navštíviť vnútorný bazén, vírivku či saunu vo wellness centre.

Kam sa vydať na výlet v južných Čechách?

Snáď najznámejším mestom južných Čiech (minimálne vo svete) je bezpochyby Český Krumlov zapísaný na Zozname UNESCO. Pri prehliadke mesta so spleťou kúzelných uličiek rozhodne nevynechajte štátny hrad a zámok, zámockú vežu, Egon Schiele Art Centrum či divadlo s otočným hľadiskom.

Za jedným z najväčších námestí v Európe sa vydajte do Českých Budějovíc, ktoré preslávil hlavne pivovar Budvar. Námestie aj široké okolie si najlepšie prehliadnete z vyhliadkovej Čiernej veže. Len 11 km za mestom potom nájdete slávny rozprávkový zámok v Hlubokej nad Vltavou.

Ďalším klenotom obklopeným vodou rybníkov je mesto Třeboň. Prezrieť si tu môžete ako krásne historické námestie s množstvom drobných obchodíkov, kaviarní a reštaurácii, tak aj zámok Třeboň, miestny pivovar či rybník Svět. Povinnou kulinárskou zastávkou sú tu vychýrené kaprie hranolky.

Kúpanie sa vo voľnej prírode si dosýta užijete pri Lipne, ktoré je najväčšou vodou nádržou v Česku. Navštíviť tu môžete tiež Chodník v korunách stromov či Aquaworld Lipno.