Dovolenka vo Štajersku

Nielen Graz stojí na juhu Rakúska za návštevu. Celé Štajersko ponúka veľa prírodných krás, však sa mu tiež hovorí "zelené srdce Rakúska". Vydať sa sem môžete za ľadovcami, jazerami, termálnymi kúpeľmi, turistikou i lyžovaním.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Vydajte sa na juh Rakúska do krásnej oblasti medzi ľadovcom Dachtein a vinohradníckym regiónom. Čaká tu na vás Štajersko, ktoré mnohí nazývajú tiež „zelené srdce Rakúska“. A to právom - ide totiž o najzelenšiu spolkovú krajinu Rakúska, ktorá má mnohé čo ponúknuť.

Štajersko - zelený raj turistiky aj pamiatok

Hlavným centrom rušného života je v Štajersku mesto Graz. Doprajte si aspoň niekoľko hodín na spoznávanie tohto nádherného mesta, ktorého historické centrum je zapísané medzi pamiatky UNESCO. Dlho sa ale v meste nezdržiavajte - je načase vyraziť za nespočtom turistických a cyklistických chodníkov. Za návštevu stojí jazero Aussee s nádhernými panorámami okolia alebo údolie rieky Mur. Ak by ste ale predsa len túžili po pamiatkach, vydajte sa na prehliadku benediktínskeho kláštora Admont alebo na zámok Eggenberg.

V zime si na dovolenku do Štajerska nezabudnite vziať aj lyže. Určite ich budete potrebovať na jednom z lyžiarskych stredísk neďaleko vášho ubytovania. Miestne strediská sú povestné moderným vybavením a skvelým zázemím aj pre rodiny s deťmi. Po perfektnej lyžovačke či turistike vám skvele padne odpočinok vo vírivke alebo v saune. Zvoľte si preto ubytovanie s vlastným wellness centrom a dokonalý oddych budete mať pár krokov od izby. O ešte vňčšie pohodlie sa postarajú Osobne overené pobyty, o ktorých kvalite svedčia samé pozitívne hodnotenia od zákazníkov Travelkingu.