Pobyty v meste Dudince

Dudince sú malé kúpeľné mestečko na južnom Slovensku, ktoré je známe predovšetkým svojimi minerálnymi liečivými prameňmi. Okrem známych kúpeľov sa Dudince vyznačujú i svojou celoročne príjemnou klímou, keďže sú mestom s najväčším počtom slnečných dní na Slovensku.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Obľúbené termálne kúpele Dudince ležia v oblasti južného Slovenska preslávenej množstvom slnečných dní a znamenitým vínom. V kúpeľoch si naviac doprajte zaslúžený oddych v liečivej vode, ktorá vám prinavráti zdravie. Pobyt v Dudinciach preto milujú ako seniori, tak aj mladšie generácie.

Užite si relax v termáloch aj s vínkom v ruke

Už pri príchode do kúpeľného mestečka Dudince vás zaujme všadeprítomné ticho, pokoj a pohodová atmosféra kúpeľného mestečka. Relaxovať tak nebudete len počas kúpeľov v termálnych kúpeľoch, ale tiež na prechádzkach areálom kúpeľov. Prehliadnuť si tu môžete vzácne Dudinské travertíny či Rímske kúpele vytesané do skaly, ktoré sú dodones opradené tajomstvom. Za miestnym vychýreným vínom sa vydajte napríklad do unikátnej vinárskej pivnice vytesanej do skaly v obci Mačkáš.

Hlavným cieľom všetkých návštevníkov Dudiniec sú ale termálne kúpele s liečivou vodou, ktorá má podobné zloženie ako voda prameňa z francúzskeho Vichy. Kúpele v dudinskej vode priaznivo pôsobia pri liečbe pohybového aparátu, reumatických ochorení, srdcovo-cievneho systému či chorôb z povolania. Užite si jej pôsobenie priamo počas kúpania sa alebo si doprajte ozdravné procedúry. Na svoje si prídete aj vo wellness centre, napríklad aj priamo v ubytovaní.

Chystáte sa do Dudiniec na víkendový pobyt? Nazrite do nášho článku zo série Víkendovky a nechajte sa inšpirovať najzaujímavejšími tipmi na výlety v Dudinciach a okolí.