Dovolenka v Holandsku

Vydajte sa do krajiny tulipánov preskúmať miestnu bohatú históriu, modernú mestskú kultúru i slávne umenie.

Načítavam ponuky...


Krajina plná kontrastov, ktorá vonia tulipánmi a chutí po lahodnom syre. To je Holandsko. Štát na pobreží Severného mora v severozápadnej Európe. Turistov láka na históriu, prírodu i kultúrne zaujímavosti. Objavte aj vy, aké poklady skrýva za svojimi hranicami krajina, ktorá sa opakovane umiestnila na najvyšších priečkach v porovnaní kvality života.

Do Holandska za kultúrou, zážitkami a tulipánmi

Holandsko v sebe skrýva mnoho miest, ktoré stojí za to spoznať. Na vašom zozname cieľov by rozhodne nemal chýbať Amsterdam. Hlavné mesto sa preslávilo svojou nezameniteľnou atmosférou. Ľudia sa tu preháňajú na bicykloch, cez mestské kanály plávajú lode a úzke domčeky vytvárajú romantické scenérie. Pri potulkách mestom sa oplatí zablúdiť napríklad do Rijksmuzea alebo k Domu Anny Frankovej.

Amsterdam je síce najčastejším cieľom zahraničných turistov, Holandsko vám však ponúka oveľa viac. Napríklad veľa romantických miesto na dovolenku vo dvojici. Obľúbenou atrakciou sú nekonečné lány tulipánov a rozkvitnuté parky, obzvlášť v preslávenom mestečku Keukenhof alebo medzi mestami Leiden a Haarlom. Za históriou holandských remesiel a ladnosťou veterných mlynov sa zase vydajte do dedinky Zaanse Schans kúsok od Amsterdamu.

Holandsku nechýba ani more. Na 60 kilometrov dlhom pobreží si oddýchnete na piesočných plážach a ak patríte medzi otužilcov, môžete si aj zaplávať v chladnejšom severnom mori. Najnavštevovanejším cieľom pri pobreží je prístav Haag, sídlo holandského kráľa, vlády a parlamentu. Z veľkých miest stojí za zmienku ešte Rotterdam. Najväčší prístav Európy, ktorý vás nadchne svojou modernou architektúrou.

Z prírodných krás stojí za návštevu Národný park Hoge Veluwe alebo piesočné duny v oblasti De Höge Veluwe. Miestna krajina je pretkaná stovkami cyklotrás, ktoré sľubujú úžasné zážitky pre všetkých milovníkov cyklistiky. Vyberajte si preto ubytovanie s možnosťou zapožičania bicyklov alebo úschovňu bicyklov. Holandsko je ideálnou destináciou na rodinnú dovolenku, pretože ponúka pre každého niečo.