Dovolenka v Toskánsku

Toskánsko sa radí k najkrajším talianskym provinciám, pre ktoré sú typické kopce pokryté vinicami a nádherná krajina, do ktorej sú zasadené stredoveké hrady a je ideálnym miestom na oddych.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Na pobyt aj cestu do Hotela Borgo I Tre Baroni spomínam naozaj veľmi rád. Bola to moja prvá veľká cesta po Taliansku a prvé zoznámenie sa s Toskánskom. Po zdolaní kopca a serpentín sa človek ocitne v nádhernej toskánskej dedinke a v štýlovo zariadenom hoteli. Čas môžete tráviť pri bazéne s pohárom vína, alebo sa vydať do Florencie, ktorá je v pohodlnej dojazdovej vzdialenosti. S pokojným srdcom môžem každému odporučiť.”

Tomáš Čmelík
Tomáš Čmelík
Spolumajiteľ Travelkingu
Overené Travelkingom

“Z Toskánska sme boli všetci nadšení a rozhodne sa sem ešte vrátime. Hotel Il Colombaio ponúka ubytovanie v klasickom toskánskom štýle, navyše je pri ňom veľký bazén, deti zase nadchli korytnačky. Nachádza sa v pohodovej a romantickej dedinke Castellina in Chianti, ktorá je obklopená vinicami a plná fantastických reštaurácií i kaviarní. Navyše to je odtiaľ kúsok do skvostných miest ako sú Siena a Florencia.”

Vladimír Dvořák
Vladimír Dvořák
Obchodný tím

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Toskánsko je bezpochyby jednou z najobľúbenejších častí Talianska, pokiaľ ide o výber dovolenky. Turisti tento región v strednom Taliansku vyhľadávajú hlavne kvôli kultúrne bohatým mestám vo vnútrozemí, rozsiahlym viniciam a tiež plážam obmývaným morom a ostrovčekmi v okolí. Nech už sa do Toskánska vydáte za čímkoľvek, vedzte, že vás čaká perfektná dovolenka so všetkým, čo k tomu patrí.

Objavte krásy Toskánska všetkými zmyslami

Taliansko je krajina ako stvorená na letnú dovolenku a leto si užijete aj v Toskánsku. Práve tu sa nachádzajú mierne kopce vinárskej oblasti Chianti, ktoré vás zlákajú nielen na prechádzky medzi bohato obsypané vinice, ale tiež na ochutnávku znamenitého vína. Kolíska renesancie - mesto Florencia - vám zas nedá vydýchnuť, kým neobjavíte všetky jej krásy a umelecké poklady. Alebo dáte prednosť návšteve miest Pisa, Siena alebo Montepulciano? K dovolenke bezpochyby patrí tiež ochutnávanie tej najlepšej pizze, či cestovín v širokom okolí. A nezabudnite ani na vychýrenú taliansku kávu!

Zlákať sa nechajte aj na pobyt pri mori a vyrazte na západ regiónu za širokými plážami. Aj tu nájdete početné architektonické skvosty zasadené v historických mestách. Ak ale predsa dáte prednosť pobytu vo vnútrozemí, zarezervujte si ubytovanie s bazénom, aby ste o letné vyvaľovanie sa pri vode neprišli.