Dovolenka v Bielych Karpatoch

Navštívte región svetového významu. Chránená krajinná oblasť Biele Karpaty a Valašsko ponúka krásne scenérie a pamiatky, ktoré si najlepšie vychutnáte dobre najedení a odpočinutí. Tak prečo si nevybrať napríklad výhodný pobyt s polpenziou a wellness?

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Oblasť Bielych Karpát patrí vďaka najrozsiahlejším lúkam obsypaným orchideami v strednej Európe a najcennejším lúčnym biotom medzi biosférickú rezerváciu UNESCO. Turistika po miestnych kopcoch a rozsiahlych pláňach zarastenými kvetinami ale poteší nielen nadšencov botaniky. Na svoje si tu prídete i vtedy, ak obľubujete potulky po tichej prírode bez náporu turistov, fantastické panorámy otvárajúce sa pred vami z vyhliadok alebo cyklovýlety. Vydať sa sem môžete tiež do kúpeľov.

Čo môžete zažiť počas pobytu v Bielych Karpatoch?

Pohorie Bielych Karpát nájdete prevažne v Česku v okolí Slovácka, no čiastočne sa rozprestiera aj na Slovensku. Hranicou medzi dvomi krajinami prechádza tiež najvyššia hora Bielych Karpát - Veľká Javorina (970 m n. m.), kam sa môžete dostať napríklad po žltej turistickej značke. Ak sa chcete počas turistiky dozvedieť aj viac o histórii oblasti, zavítajte do obce Žitková, ktorú kedysi obývali veštecky a liečiteľsky nadané ženy zvané žítkovské bohyne. Dnes v obci na ich počesť stojí múzeum.

Turistiku v prírode striedajte s odpočinkom vo wellness centre priamo v ubytovaní, alebo priamo v kúpeľoch. Pri Bielych Karpatoch totiž nájdete aj jediné kúpele na Morave - Luhačovice. Toto drobné mestečko sa oplatí navštíviť aj vtedy, ak sa vám kúpať zrovna nechce - za prehliadku stojí architektúra kúpeľného mesta, pod ktorou je podpísaný slovenský architekt Dušan S. Jurkovič.

V zime si na dovolenku do Bielach Karpát nezabudnite vziať lyže alebo bežky. Zídu sa vám v mnohých tunajších lyžiarskych strediskách, ako sú Lyžiarsky areál Mikulčin vrch, Dubečky alebo SKI Pozděchov. Na bežkovanie vás zlákajú početné upravené stopy.