Dovolenka na ostrove Korčula

Najlepšia letná dovolenka? Chorvátsko! Užívajte si dlhé kamienkové a piesočnaté pláže pri azúrovom Jadranskom mori na jednom z najkrajších ostrovov v krajine. Pobyt na Korčule vám prinesie množstvo nádherných zážitkov. Kam sa teda vyberiete tentoraz?

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Ostrov Korčula je jedným z najpopulárnejších chorvátskych letovísk. Turisti sa sem schádzajú zo široko ďaleka, aby si užili jedinečnú dovolenku blízko historických i prírodných krás. Kúpanie je tu výborné, tak neváhajte a objavte túto jadranskú perlu aj vy.

Dovolenka na ostrove Korčula – letný raj s piesočnými plážami

Korčula svoju výsadnú pozíciu medzi chorvátskymi ostrovmi nezískala len tak náhodou. Šiesty najväčší ostrov Jadranu vám ponúkne jedny z najkrajších piesočných pláží, príjemnú klímu a luxusné hotely. Vykúpete sa tu v tyrkysových zátokách, oddýchnete si prechádzkou pod storočnými olivovníkmi a prezriete si historické mestá. To všetko zakrývajú čierne borovice, ktoré z Korčuly robia jeden z najviac zalesnených ostrovov.

Čo by ste pri svojom pobyte na Korčule rozhodne nemali minúť? Určite sa vydajte spoznať rovnomenné mesto, ktoré vás očarí spletitými uličkami v tvare rybej kostry. Prezriete si tu starodávne hradby a osem zachovalých veží, ktoré slúžili ako skoršie opevnenie. Ak patríte medzi milovníkov vína, nevynechajte prímorské letovisko Lumbarda, kde sa darí vínnej réve.

Na južnom pobreží Korčuly si dovolenku užijú tí, ktorí dávajú prednosť piesočným plážam, severnej strane zase vládnu okruhliaky. Medzi najkrajšie pláže regiónu patrí Pupnatská pláž neďaleko Korčuly. Nádherné piesočné pláže Vela Pržina a Bilin Žal sa zase rozprestiera pri Lumbarde.